Baza monet przygotowuje się do uruchomienia pierwszej

Baza monet przygotowuje się do uruchomienia pierwszej oferty publicznej

Giełda złożyła formularz S-1 do SEC, co oznacza, że firma prawdopodobnie wkrótce zostanie upubliczniona.

Podziel się tym artykułem

Coinbase złożyła poufnie formularz S-1 w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, co sugeruje, że firma przygotowuje Bitcoin Era się do sprzedaży akcji będących w obrocie publicznym w ramach IPO.
Coinbase ogłasza rejestrację papierów wartościowych przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd

Giełda z San Francisco ogłosiła dziś aktualizację poprzez swojego bloga. W nocie jest napisane:

Coinbase Global, Inc. ogłosiła dziś, że przedłożyła poufny projekt oświadczenia o rejestracji na formularzu S-1 Komisji Papierów Wartościowych i Giełd („SEC“). Oczekuje się, że formularz S-1 wejdzie w życie po zakończeniu przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd procesu przeglądu, z zastrzeżeniem warunków rynkowych i innych.

Wiadomość ta została również ogłoszona na profilu Coinbase’a na Twitterze, gdzie firma bardziej jednoznacznie potwierdza, że przygotowuje się do przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej (IPO) po przeprowadzeniu przeglądu regulacyjnego.

Pomysł pierwszej oferty publicznej z Coinbase’u jest znany od lata, więc najnowsza aktualizacja może oznaczać, że sprzedaż jest tuż nad horyzontem. Chociaż Coinbase nie ogłosił daty oferty, SEC prosi spółki publiczne o złożenie formularza S-1 zanim będą mogły wprowadzić akcje na giełdę.

Jeśli SEC odrzuci ofertę złożoną przez Coinbase, nadal istnieje możliwość, że giełda rozpocznie IPO. Fortune notes that the company could seek a „direct listing in which it sells shares directly to the public“.

Inne kryptońskie IPO

Coinbase nie jest pierwszą firmą typu blockchain, która przeprowadziła ofertę publiczną. Do tej pory strategia pozyskiwania funduszy była popularna głównie wśród firm górniczych, takich jak Canaan i Marathon. Szereg innych firm kryptograficznych rozważa jednak strategię pozyskiwania funduszy – przede wszystkim firma Ripple, zajmująca się rozliczeniami kryptograficznymi.

Niezależnie od tego, IPO są znacznie rzadziej spotykane w sektorze łańcuchów blokowych niż początkowe oferty monet (Initial Coin Offerings – ICO). Mimo że tradycyjne IPO mogą działać w przypadku niektórych firm, podejście to jest dalekie od rozpowszechnienia.